Početna » Advokat Krstić na slobodi: Pravosuđe otkriva detalje istrage

Advokat Krstić na slobodi: Pravosuđe otkriva detalje istrage

1

Advokat Mitar Krstić, pušten je iz pritvora u kom je proveo nekoliko dana. Njemu je prema rečima advokata ukinut pritvor pošto su saslušana dva svedoka, pa je prestao razlog pritvora – mogućnost uticaja na svedoke. Njegov advokat je uložio žalbu na pritvor, a Advokatska komora Niša je  čin hapšenja nazvala brutalnim i uputila oštar protest. Ipak, prema navodima izvora iz pravosuđa, Krstić je samo nekoliko dana ranije pred nadležnim tužiocem Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu priznao krivično delo „zloupotreba službenog položaja“.

Krstić je advokat koji je do 2018. godine radio u Vojnom pravobranilaštvu, a po napuštanju vojnog pravobranilaštva uglavnom zastupao bivša vojna lica u slučajevima protiv države, Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, ali i bivšeg predsednika Vojnog sindikata Novicu Antića.

Uhapšen je 19. decembra 2024. na dan svoje slave u 22.00 časa. Prema navodima iz pravosuđa, tada nije rečeno da je tužilac sačekao da se gosti raziđu kako bi se sama situacija ublažila i kako ne bi osramotili Krstića pred gostima.

„Možda kada se hapse i privode advokati, tužilac i policija treba da uvedu posebna pravila koja ne primenjuju na ostale građane? Da li je to demokratija i da li smo svi pred zakonom jednaki? „, pitaju u pravosuđa.

Krstiću se po pisanju Danasa, a po krivičnoj prijavi Vojne policije stavlja na teret krivično delo falsifikovanja isprave. Zapravo mu se stavlja na teret krivično delo falsifikovanja isprave i navođenja na overavanje neistinitog sadržaja.

Tek pošto je Krstiću ukinut pritvor, zbog prestajanja razloga za uvođenje istog, javnost je saznala i razloge određivanja pritvora. Naime, prema rečima advokata Ninića, koje je preneo Danas, Mitru Krstiću pritvor je određen zbog mogućnosti uticaja na svedoke, a u toku dana pošto su saslušana dva svedoka razlozi za pritvor su prestali da postoje.

Krstiću je pritvor određen da ne bi uticao na svedoke, ljude koje poznaje i koje je već zastupao jer je procenjeno da može uticati na svedoke. Ovakvu meru tražio je tužilac, a odredio je sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Nišu.

„Naime, posao tužioca i jeste da traži ovakvu meru, isto kao što očekujemo i da tužilac uvek traži maksimalnu moguću kaznu, ali sud je uvek taj koji odlučuje. Zbog ovoga je malo nejasna hajka advokata boraca za demokratiju na tužioca i uopšte na pravosuđe“, dodaju u pravosuđu.

 

„Bilo bi od koristi za celokupnu javnost da detalji ovog slučaja budu javni kako bi se razotkrile sve radnje nekadašnjeg rukovodstva Vojnog sindikata. Za to bi bilo neophodno i da oštećeni vojnici, mahom sa juga Srbije, progovore o svom iskustvu i izvan društvenih mreža“, zaključio je izvor iz pravosuđa.

Da podsetimo, Advokotska komora Niša izrazila je oštar protest zbog hapšenja advokata. Smatraju da ovakvi predmeti treba da se rešavaju redovnom procedurom, jer nije bilo osnova za hitno lišenje slobode u večernjim satima, budući da osumnjičeni nije bio zatečen na mestu izvršenja navodnog dela.

1 komentar

Bogdan 25. decembar 2024. - 20:40

Opasan lopovluk, banda koja sebe predstavlja kao žrtvu. Podrška za tužioca da istraje u borbi sa kriminalnom advokatskom hobotnicom.

Odgovor

Ostavite komentar

Glas juga je regionalni informativni portal koji se bavi svim aktuelnim vestima, ljudima i događajima, ali pre svega poštujući novinarski kodeks i principe koji neguju tačno, nepristrasno i objektivno novinarstvo.

Izbor urednika

Najnovije

Internet portal Glas Juga je javno internet glasilo registrovano u registru pod brojem IN001337.
Naš „glas“ je i vaš glas.

Naš „glas“ je i vaš glas