Početna » Pogled u budućnost kroz Majnkraft: Takmičenje u izgradnji Niške tvrđave

Pogled u budućnost kroz Majnkraft: Takmičenje u izgradnji Niške tvrđave

0

U subotu, 26. oktobra 2024. godine, u računarskoj učionici Centra za stručno usavršavanje u Nišu održaće se jedinstveni događaj pod nazivom „Pogled u budućnost – Majnkraft viđenje trista godina tvrđave u Nišu“. Ovaj projekat, koji koristi gejmifikaciju kao alat u obrazovanju, omogućava učenicima da kroz popularnu igru Majnkraft istražuju i rekonstruišu Nišku tvrđavu, jednu od najvažnijih kulturno-istorijskih znamenitosti grada.

Šta je gejmifikacija?

Gejmifikacija je proces primene elemenata igre u neigračkim kontekstima, kao što je obrazovanje, sa ciljem poboljšanja učenja, motivacije i angažovanja učenika. Majnkraft, kao jedna od najpopularnijih igara, omogućava kreativnost i virtuelnu gradnju, što ga čini idealnim alatom za obrazovanje, posebno kada je reč o izgradnji istorijskih objekata poput tvrđava.

Takmičenje: Kviz i izgradnja Niške tvrđave u Majnkraftu

Učenici osnovnih škola uzrasta od 12 do 14 godina, u timovima po dva člana, takmičiće se u dva segmenta. Prvi deo takmičenja je virtuelni kviz znanja, gde će se takmičari prošetati kroz digitalnu verziju Niške tvrđave i odgovarati na pitanja o njenom istorijatu. Nakon toga, prelaze na drugi deo – izgradnju tvrđave u Majnkraftu, gde će prema zadatim uputstvima virtuelno rekonstruisati njen izgled.

Takmičenje se održava na platformi SERB-KRAFT, a učesnici će biti pod budnim okom edukovanih nastavnika i sudija – Aleksandra Stojkovića iz OŠ „Sreten Mladenović Mika“ i Sonje Šumonje iz ETŠ „Nikola Tesla“. Skor iz oba dela takmičenja odrediće konačnog pobednika, a najbolji timovi biće nagrađeni vrednim nagradama.

Prijave i uslovi učešća

Prijave za takmičenje su otvorene do 21. oktobra 2024. godine, a jedan tim po školi može učestvovati. Broj mesta je ograničen, pa će se timovi rangirati po datumu prijave. Učešće je besplatno, a svi nastavnici koji organizuju učenike dobiće potvrdu o stručnom usavršavanju.

Ovaj zanimljiv projekat, koji finansira Centar za promociju nauke iz Beograda, nudi osnovcima priliku da na interaktivan način uče o istoriji Niša i kulturnoj baštini, koristeći moderne tehnologije i kreativne metode.

Za više informacija i prijave posetite link za prijavu.

Ostavite komentar

logo inverzni

Glas juga je regionalni informativni portal koji se bavi svim aktuelnim vestima, ljudima i događajima, ali pre svega poštujući novinarski kodeks i principe koji neguju tačno, nepristrasno i objektivno novinarstvo.

Izbor urednika

Najnovije

Internet portal Glas Juga je javno internet glasilo registrovano u registru pod brojem IN001337.
Naš “glas” je i vaš glas.

Naš „glas“ je i vaš glas