Građani i studenti Niša okupili su se na četiri mosta u gradu – kod Delte, Rode, Disa i na Mostu mladosti kod Jagodin-male, odakle su formirane kolone koje su se uputile ka centru grada, do Trga kralja Milana. Tokom okupljanja, minutima tišine odali su počast žrtvama iz Novog Sada i izveli performanse sa porukom „Dosta ćutanja“.
Još od 15:30, grupa studenata i građana okupila se na mostu kod Merkatora, čekajući dolazak ostalih. Oni koji su pristizali iz parka Svetog Save nosili su transparente sa snažnim porukama poput „Mama, danas me nije ubila korupcija“ i simbolima poput krvave ruke i srpske zastave. Građane su pozivali da im se pridruže u protestnoj šetnji.
Na mostovima su postavljeni simboli otpora i sećanja. „Stub srama“ nosio je imena žrtava iz nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, a studenti su za svako ime uklanjali crveni papir sa stuba, otkrivajući medijske izveštaje o tragediji. Na mostu kod Delte okupljeni su postavili tas vage – s jedne strane stavljali su ruže u znak sećanja na preminule, dok su se na drugom tasu nalazili evri. Na kraju performansa, tas sa ružama je prevagnuo, simbolizujući dostojanstvo i pravdu.
Na mostu kod Disa, studenti su doneli veliki sat od kartona, podešen na 11:52 – vreme kada je nadstrešnica na novosadskoj stanici pala. Tačno u tom trenutku, okupljeni su započeli 15-minutnu tišinu.
Kolone su se kretale različitim pravcima ka Trgu kralja Milana, uz povike okupljenih koji su pozivali građane da im se pridruže. Grupa koja je prolazila Bulevarom Nemanjića uzvikivala je „Jug je ustao“, dok su okupljeni kod sedišta Srpske napredne stranke bili pozvani da ne oštećuju prostorije stranke, uz poruku predsedniku Srbije da nije nadležan za studentske zahteve.
Oko 18 sati, sve kolone su se spojile, a okupljene su dočekale pesme „Tamo daleko“ i „Za milion godina“. Sa kamiona su govorile profesorka Tatjana Jevtović Stoimenov i profesorka geografije Ana Veljković.
Protest je završen pesmama „Pada vlada“ i „Lako je prutu da se sokoli“ u izvođenju niškog sastava Stereo Banana.