Početna » Radnički Niš nastavio pobednički niz u uzbudljivom meču protiv Spartaka [VIDEO]

Radnički Niš nastavio pobednički niz u uzbudljivom meču protiv Spartaka [VIDEO]

0

Fudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su novu pobedu u Superligi Srbije, savladavši Spartak iz Subotice sa 3:2 u okviru 9. kola. Meč na stadionu “Čair” bio je pun drame i neočekivanih obrta, uključujući i nesvakidašnju situaciju koja je dodatno uzburkala atmosferu.

Nišlije su odlično započele utakmicu i već u prvih 11 minuta postigle dva gola, oba zahvaljujući sjajnom Trivanteu Stjuartu, koji je svojom brzinom i preciznošću šokirao odbranu gostiju. Međutim, Spartak nije dugo čekao na odgovor i u 57. minutu Ilija Babić je smanjio prednost domaćina.

Drama se dodatno pojačala u 70. minutu, kada se golman Radničkog Strahinja Manojlović povredio, a kako su Nišlije već iskoristile sve izmene, na gol je morao stati igrač Radivoj Bosić. Iako je primio gol od Voje Ubiparipa u 82. minutu, Bosić je u nekoliko situacija odlično reagovao, pokazujući borbeni duh i snalažljivost, kao pravi golman.

Uprkos ovom teškom udarcu, Radnički je uspeo da se vrati u igru i Pavle Ivelja je postigao odlučujući gol nedugo nakon izjednačenja, vraćajući prednost domaćinu. Niški tim je uspeo da sačuva rezultat do kraja i zabeleži svoju četvrtu pobedu u pet poslednjih utakmica.

Radnički je sada na petom mestu sa 15 osvojenih bodova, dok Spartak ostaje na 12. poziciji sa osam bodova.