Svi zajedno u Narodnom pokretu Srbije (NPS) budimo politiku nade i našim programom možemo da učinimo da godine pred nama budu dobijene, a ne izgubljene, rekao je danas Miroslav Miki Aleksić koji je izabran za predsednika NPS na prvoj izbornoj skupštini te stranke na kojoj je izabran i ostatak predsedništva.
Za potpredsednike NPS za naredne tri godine su izabrani profesor sociologije Bora Novaković, pukovnik policije u penziji Slavica Radovanović, advokat Miloš Pavlović, arhitekta Đorđe Stanković, specijalizant za menadžment jave uprave i lokalne samouprave Ivana Rokvić, advokat Uroš Đokić, doktor pravnih i ekonomskih nauka Ana Jakovljević i doktor specijalista Predrag Delić.
„Izašao sam danas pred vas jer verujem da možemo bolje! Srbija protiv nasilja je koalicija građana i političkih partija koje imaju plan i uradićemo sve što je do nas da osiguramo da se nikada više ne ponove slične tragedije kao u maju“, rekao je Aleksić.
Aleksić je kazao da situacija u Srbiji nije laka, jer živimo u godinama bujanja krimina i korupcije, razaranju javnih preduzeća, rasprodaji prirodnih resursa, padu životnog standarda i rastu nasilja u društvu.
„Vlast godinama govori o rastu plata i penzija, a ćuti o tome da sa tim novcem možemo manje da kupimo nego pre deset godina, jer je inflacija u Srbiji veća nego u ratnoj Ukrajini“, naveo je Aleksić.
On je rekao da su u Srbiji zbog loše politike režima poljiprivrednici na ivici egzistencije, da mladi odlaze iz zemlje, da su mediji cenzurisani i da vlast generiše nasilje mržnju i agresiju. Najavio je da će strategiju razvoja temeljiti na razvoju IT sektora, unapređenju pametnog razvoja poljoprivrede, profesionalizaciji i reformi javnih preduzeća, smislenom ulaganju u
infrastrukturu i što je najvažnije temeljiće se na ulaganju u ljude.
On je napomenuo da nacionalni interesi i prirodna bogatstva Srbije ne smeju biti predmet trgovine i istakao da je Srbiji mesto u Evropskoj uniji.
On predstavio petogodišnju strategiju za iskorenjivanje korupcije u okviru koje će se zalagati da sve afere u poslednjim decenijama budu pravno procesuirane i da svi učesnici odgovaraju, a uz formiranje posebnog javnog tužilaštva za borbu protiv korupcije, tužilačko-pravosudne policije i sprovođenje vetinga, odnosno preispitivanje imovine i potencijalne veze sa kriminalom rukovodioca u pravosuđu.
„Ako osećate istu energiju kao ja, ako shvatate urgentnost situacije u kojoj se nalazimo, ako delimo istu nadu, od Subotice do Bujanovca, od Negotina do Priboja, i ako uradimo svi ono što je do nas – onda ne sumnjam da će vrlo brzo iz ovog političkog mraka doći svetliji dan“, poručio je Aleksić.