Početna » Niški “Konstantin” poražen od “Svrljiga”

Niški “Konstantin” poražen od “Svrljiga”

0
U 17. kolu fudbalske lige Zona Centar, atmosfera na stadionu FK Car Konstantin bila je ispunjena očekivanjem, dok su domaći navijači s nestrpljenjem iščekivali duel sa ekipom iz Svrljiga. Međutim, rezultat nije bio u korist domaćina, jer su gosti iz Svrljiga odneli pobedu rezultatom 0:2 (0:1).

Gostujući tim demonstrirao je visok nivo igre, često kontrolirajući loptu i uspevajući da održi pritisak na protivničkom terenu tokom oba poluvremena. Iako je FK Car Konstantin imao priliku da ugrozi gol protivnika, jedna izgledna šansa nije iskorišćena.

Već u prvom poluvremenu, plavo-beli iz Svrljiga su stekli prednost od 1:0 zahvaljujući golu beka Dušana Petrovića. Ipak, igra nije bila bez kontroverzi, jer je bilo situacija koje su mogle rezultirati promenom rezultata, a sudija je bio podložan kritikama sa obe strane terena.

U drugom poluvremenu, ekipa FK Svrljig ušla je u igru rasterećenije, dok je Car Konstantin pokušavao da probije odbranu protivnika, ali bezuspešno. Kruna uspeha za gostujući tim bila je drugi gol postignut od strane Dimitrija Petrovića, koji se istakao kao igrač utakmice.

Nakon meča, Nebojša Milićević, trener FK Svrljiga, izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatom i osvojenim “plenom”, dok Car Konstantin sada ima težak zadatak pred sobom – gostovanje u Pukovcu. Ova utakmica će biti izazov za domaći tim, dok će Svrljig mirno očekivati susret sa OFK Napredak 1929 iz Aleksinca.

Iako poraženi, FK Car Konstantin i njegovi navijači ostaju optimistični i nadaju se boljem rezultatu u narednim mečevima, dok je FK Svrljig zasluženo slavio svoju pobedu i sa nestrpljenjem očekuje nastavak sezone.