Početna » Preko 300 džudista na “Medijana kupu” u Nišu: Takmičari iz Azerbejdžana, Slovenije, Bugarske i domaćih klubova

0

Na međunarodnom džudo turniru “Medijana kup”, održanom juče u Nišu, učestvovalo je više od 300 takmičara iz 37 klubova iz pet zemalja. Među njima su se našli predstavnici Azerbejdžana, Slovenije, Bugarske, Severne Makedonije, kao i domaći klubovi iz Niša. Turnir je organizovao niški klub “Kinezis”, koji je ujedno bio i jedan od najuspešnijih na takmičenju.

Na četiri borilišta u sali Osnovne škole “Miroslav Antić” džudisti i džudistkinje uzrasta do 10, 12 i 18 godina borili su se u svojim težinskim kategorijama. Ukupno je bilo prijavljeno 302 takmičara, među kojima 209 dečaka i 93 devojčice.

Najuspešniji klub ovogodišnjeg “Medijana kupa” bio je “Crvena zvezda”, sa impresivnim učinkom od deset zlatnih, sedam srebrnih i šest bronzanih medalja. Niški domaćin, klub “Kinezis”, pokazao je sjajne rezultate, osvojivši dve zlatne medalje zahvaljujući kadetkinji Anđeli Simić i kadetu Ignjatu Đokiću. Takođe, “Kinezis” je osvojio još dva srebra i pet bronzi.

Klub “Niš” ponosno je doneo dve zlatne i dve bronzane medalje, dok je “Akademija Ivezić” osvojila po jednu zlatnu i srebrnu, uz četiri bronzane medalje. Takmičar Džudo kluba “Valhala” osvojio je zlato, dok je “Šogun” obezbedio dva srebra i jednu bronzu.

Pored domaćih timova, na turniru su se takmičili i klubovi iz Bugarske i Severne Makedonije, kao i iz Azerbejdžana i Slovenije.

Tokom turnira, organizatori su postavili kutiju za prikupljanje novčane pomoći za lečenje Ognjena Petrovića, čime je ovaj sportski događaj dobio i humanitarni karakter.