Početna » Sportski vikend u Prokuplju

Sportski vikend u Prokuplju

0
Fudbaleri Topličanina ustvarili su još jednu, šestu uzastopnu pobedu u fudbalskom prvenstvu zone Jug. U Topličkom derbiju savladali su kao gosti ekipu Kosanice u Kuršumliji rezultatom 1:0 poluvreme 1:0. Strelac jedinog i pobedonosnog gola za ekipu Topličanina bio je Nikola Dragićević.

Rukometaši Topličanina brzo su se oporavili od poraza u Kostolcu u prošlom kolu. U utakmici na svom terenu protiv Bele Palanke opravdali su ulogu apsolutnog favorita i pobedili rezultatom 38:26 poluvreme 21:15. Najefikasniji u ekipi Topličanina bio je Luka Nikolić koji je postigao 11 golova a istakao se i Uroš Stanković koji se 9 puta upisao u strelce. Od samog starta rukometaši Topličanina su pokazali da su apsolutni favoriti u utakmici i bez ikakvih problema došli su do zaslužene pobede.

Košarkaši Topličanina doživeli su još jedan poraz na svom parketu u okviru nastavka košarkaškog prvenstva Prve regionalne košarkaške lige. Oni su poraženi od ekipe Borac 016 rezultatom 83:70.

Odbojkaši Topličanina u okviru trećeg kola odbojkaškog prvenstva Prve odbojkaške lige poraženi su u Ljigu od ekipe Spartaka posle drame sa 3:2 po setovima (25:17, 23:25, 21:25, 25:17, 15:10). Posebno je bio interesantan četvrti set kada je pri vodstvu odbojkaša Topličanina došlo do nekoliko problematičnih sudijskih odluka što je dovelo do preokreta u tom setu i na kraju do pobede domaćina posle petog seta.

U okviru trećeg kola odbojkaškog prvenstva Druge lige Istok odbojkašice Topličanina savladale su ekipu Napredak 037 iz Kruševca rezultatom 3:1. Ovo je prva pobeda odbojkašica Topličanina u ovoj sezoni a najviše poena u meču osvojila je Assan Diarra 18 i Teodora Stević koja je osvojila 14 poena.

Rukometašice Topličanina u derbiju su na svom terenu savladale ekipu Beograda rezultatom 28:26 poluvreme 17:14 u okviru 7. kola prvenstva Super B lige. Najefikasnije u ekipi Topličanina bile su Jelena Gojković sa 8 golova i Milica Perović koja se 6 puta upisala u strelce.