Početna » Srbija je olimpijski šampion. Hrvati potopljeni!

Srbija je olimpijski šampion. Hrvati potopljeni!

0

Vaterpolisti Srbije ostvarili su istorijski uspeh osvojivši zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, treći put uzastopno. U finalu su pobedili Hrvatsku sa 13:11, čime su još jednom dokazali svoju dominaciju u ovom sportu.

Već u prvoj četvrtini, naši vaterpolisti su postavili temelje za pobedu. Sjajna igra omogućila je vođstvo od 5:2, čime su praktično rešili pitanje pobednika. Naša reprezentacija je nastavila sa izvanrednom igrom, ne dozvolivši Hrvatskoj da se približi.

Napad Srbije je bio spektakularan sa mnogim sjajnim golovima, dok je odbrana, predvođena neverovatnim Radomirom Filipovićem, bila neprobojna. Filipović je svojim intervencijama oduševio publiku, dok je Miloš Ćuk bio najbolji strelac sa tri gola. Nikola Jakšić i Nikola Dedović su dodali po dva gola, dok su Hrvati imali Marinića Kragića kao najboljeg strelca sa tri postignuta gola.

Hrvatska je imala prvi napad na meču, ali nije uspela da iskoristi priliku. Srbija je ubrzo izjednačila, a potom i preuzela vođstvo koje nije ispuštala do kraja. Na poluvremenu rezultat je bio 8:5 za Srbiju, a u trećoj četvrtini Hrvati su pokušali da se vrate u meč, ali naša odbrana je bila čvrsta.

U poslednjoj četvrtini, Hrvatska je uspela da smanji razliku, ali nije mogla da ugrozi pobedu Srbije. Na kraju, naši vaterpolisti su postigli još dva gola i postavili konačan rezultat 13:11.

Statistika Utakmice

Srbija – Hrvatska 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)
Plivalište: La Defensa; Sudije: B. Margeta, M. Zvart

Srbija: Filipović, Mandić 1, S. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 3, Dedović 3, Drašović 1, N. Jakšić 2, Vico 1, Ubović 1, P. Jakšić, V. Rašović, Mišović
Selektor: Uroš Stevanović.

Hrvatska: Bijač, Burić 1, Fatović 2, Lončar 1, Joković 1, Bukić, Vukićević, Žuvela, Marinić Kragić 3, Vrlić 1, Biljaka, Harkov 2.

Ovo zlato je treće za Srbiju na Olimpijskim igrama i ukupno peta medalja u vaterpolu, čime se pridružujemo Mađarima kao jedini timovi sa tri uzastopna zlata na Olimpijskim igrama. Naši vaterpolisti su još jednom pokazali zašto su najbolji na svetu, donoseći radost i ponos naciji.